Projekts “Sporto visa klase”

15. feb. 2022, Nav komentāru

           Šajā, 2021./2022. mācību gadā projektā “Sporto visa klase” no Aizkraukles novada vidusskolas piedalās 3 klases. Jau esošajām projekta dalībniecēm 5.a un 5.b klasei pievienojās arī 3.a klase ar sporta skolotāju Kasparu Židovu. 3.a klasei pievienošanās šim projektam bija veiksmīga jau no paša sākumā, jo jauno klašu izlozē, tika pie ekipējuma visai klasei un katrs saņēma apdrukātu T-kreklu un šortus ar “Sporto visa klase” simboliku.

           Šī ir Latvijas olimpiskās komitejas projekta “Sporto visa klase” 8. sezona.  Programma “Sporto visa klase” paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildus divas vai trīs fakultatīvās sporta nodarbības ar mērķi  ieinteresēt bērnus un jauniešus nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, uzlabojot skolēnu veselību un viņu dzīves kvalitāti.

           Katra “Sporto visa klase” sezona tika iesākta ar lielu atklāšanas pasākumu klātienē, bet ņemot vērā Covid-19 pandēmiju, tad pēdējo divu sezonu atklāšanas pasākumi notika tiešsaitē pie ekrāniem. Arī šogad projekts norisinās attālināti un sacensības starp klasēm klātienē netiks rīkotas, bet tas netraucē nodrošināt aizraujošus un vērtīgus izaicinājumus visām projekta klasēm. Lai bērni nezaudētu optimismu, būtu veselīgi un kustīgi, tad sadarbībā ar RIMI ir izveidojuši izaicinājumu - “Sporto Visa Klase Rimi izaicinājums 2022”.

Visi projekta «Sporto visa klase dalībnieki», precīzāk – izglītības iestādes (nevis klases), piedalīsies Latvijā vēl nebijušā loterijā. Pēc Latvijas Olimpiskās Komitejas iniciatīvas, sadarbībā ar valsts akciju sabiedrību “Latvijas Loto”, 2021.gadā ir uzsākts projekts ar noteiktu sabiedriskā labuma mērķi – finansiālu atbalstu sporta dzīves veicināšanai Latvijas izglītības iestādēs. Katru nedēļu, sākot no 2021.gada 16.oktobra, ar valsts interaktīvās izlozes Sporto visi starpniecību tiks noteikta viena skola no tām izglītības iestādēm, kuras piedalās projektā Sporto visa klase, iegūstot tiesības saņemt finansējumu 5000€ ekipējuma un inventāra iegādei.

Tad nu arī 23.01.2022. nedēļas laimīgā skola ir - Aizkraukles novada vidusskola! Skola iegūs 5000€ sporta dzīves uzlabošanai!

Video no Izloze "Sporto visi!" - Aizkraukle novada vidusskola (22.01.2022)

SPORTO VISA KLASE

Projektā pēc nolikuma  ir jāveic kāds Labais darbs. Aizkraules novada vidusskolas 4. a klases skolēni kopīgā MsTeams  klases audzināšanas stundā iepazinās ar Sporto visa klase piedāvātajiem  uzdevumiem un skolēnu iespējām. Kolektīvi nonācām pie secinājuma, ar balsošanu (rociņas pacelšanu), ka tiks gatavoti mājokļi-putnu būri, mūsu draugiem, kuri drīz atlidos no siltajām zemēm. VAIRĀK FOTO
Klases audzinātāja Ligita Veļčinska

Labais darbs no 6.a

Katru gadu projektā Sporto visa klase ir jāiesūta arī labais darbs. Šogad labo darbu iesniegšana bija citādāka kā līdz šim: - katrai klašu grupai ir sava tēma.
6. klase - labais darbs videi.  Paveic kaut ko, kas uzlabotu Tavu apkārtējo vidi - pie skolas, parkā vai citā iemīļotā un bieži apmeklētā vietā,
lai vide mums apkārt top skaista un ērta, patīkama dzīvošanai visiem. Tad nu mēs, 6.a klase nolēmām paši izveidot puķu kasti, kuru dāvinām skolai!


PROJEKTS   -    SPORTO  VISA KLASE

Jau ceturto gadu pēc kārtas Latvijas izglītības iestādēs tiek organizēts Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projekts „Sporto visa klase”. Projekta ceturtajā sezonā 2017./2018.m.g. iesaistās jaunas 112 3.klases no 92 izglītības iestādēm visā Latvijā.

Arī mēs, Aizkraukles novada vidusskolas 3.a klase, šogad pieteicāmies šim projektam, kas mums dod iespēju sportot 5 reizes nedēļā. Mūsu klasē mācās 9 sportiskas meitenes un 12 sportiski zēni, kuriem patīk piedalīties sportiskās aktivitātēs un, protams, mācīties. Šajā projektā mēs ne tikai cītīgi sportosim un mācīsimies, bet arī cīnīsimies par ceļojošo kausu ar pārējām projekta klasēm.

3.novembrī mūsu klase piedalījās projekta ,,Sporto visa klase" atklāšanas pasākumā, kas norisinājās Valmierā Vidzemes olimpiskajā centrā. Šajā pasākumā piedalījās visas 3. klases, kas startē 2017./2018.m.g.. Pasākuma laikā bija iespēja uztaisīt klases foto vienotos krekliņos, satikt Latvijā populāru sporta klubu un sporta organizāciju talismanus, vērot lieliskus priekšnesumus un Mika Dukura uzstāšanos. Kā arī pirms pasākuma atklāšanas visi varēja padejot populāru dziesmu pavadījumā.

Bet pirms izklaidēm, bija arī pasākuma svinīgā daļa, kur projekta „Sporto visa klase” idejas autors ar palīgiem pasniedza dāvanas un karogu 3. klašu skolotājiem un klases kapteiņiem. Šīs dāvanas devās saņemt mūsu klases kapteinis Edvards Sniedzītis un sporta skolotājs Kaspars Židovs.

Mēs 3.a klase, sportosim, mācīsimies un draudzēsimies!

                     Ieva Kasparāne.