Karjeras izvēles pasākumi Valodu nedēļā

Atzīmējot Eiropas Valodu dienu, no 21. līdz 25.  septembrim Svešvalodu jomas skolotāji  skolā organizēja Valodu nedēļu, kuras ietvaros vidusskolas klašu skolēniem tika  piedāvāti pasākumi un tikšanās, kas ir  saistītas  ar valodu apguves lomu karjeras izvēlē.

22. septembrī 12.a klasei bija dota iespēja satikt Vācijā dzīvojošu ANV skolas absolventi Ilzi Laizāni. Ilze, pēc  vācu valodas studijām mācīdamās Vācijā, atklājusi sev valodu pilnīgi jaunā skatījumā. Viņa jau 10 gadus strādā kādā Minhenes neiroloģiskās rehabilitācijas klīnikā profesijā, ko latviešu valodā varētu tulkot kā Runas un rīšanas traucējumu terapeite.  Šī speciālista darbs ir palīdzēt atrast veidus kā komunicēt, ja valodas lietošanas spēja ir ierobežota slimību, traumu, šoka situāciju rezultātā. Iepazīstot šo profesiju un Ilzes ikdienas dzīvi tuvāk, jauniešiem bija iespēja vācu valodā uzdot  dažādus jautājumus. 
23. septembrī  10. un 12. klasēm notika tikšanās ar mūsu skolas absolventi Paulu Elksni, kuras karjeras ceļu lielā mērā ietekmējušas angļu valodas zināšanas. Paula stāstīja  par to, cik būtiski ir izmantot katru doto iespēju dzīvē, kāda loma karjeras virzībā ir svešvalodu zināšanām, kā arī dalījās ar savu pieredzi, ko guva, studējot Bufalo universitātē. Jauniešiem bija iespēja iegūt informāciju par studiju iespējām Rīgas Biznesa skolā, kurā Paula strādā par  Bakalauru programmu direktora vietnieci. Pasākuma otrajā daļā jaunieši piedalījās radošos uzdevumos, mēģinot radīt  jaunas biznesa idejas. Tikšanās notika angļu valodā, tādēļ jauniešiem tika dota iespēja arī praktiski pilnveidot svešvalodas prasmes.

24. septembrī 11. klašu skolēni pulcējās datorklasē, lai tiešsaistē tiktos ar Vācijā dzīvojošu latvieti  Karīnu Ziegler.  Viņa, pēc izglītības būdama vācu valodas skolotāja, līdzās  dzimtajai valodai pārzina vēl 4 valodas. Valodu zināšanas ir bijušas kā  liela priekšrocība, veidojot savu karjeru. Karīna stāstīja jauniešiem par savu karjeras ceļu no sākotnējās vēlmes kļūt par sākumskolas skolotāju Latvijā,  līdz darbam Vācijas IT uzņēmuma birojā šobrīd. 

Paldies Svešvalodu jomas skolotājām par daudzveidīgajiem  pasākumiem, kas ļāva skolēniem gan lietot svešvalodas dažādās situācijās, gan novērtēt valodu lomu veiksmīgā karjeras ceļa virzībā! 

0
 .